Menu główne: Witamy wszystkich na naszej stronie! Partnerzy

Zespół nasz po raz drugi w lipcu 2009 r. był gospodarzem
XVIII MIĘDZYNAROWEGO FESTIWALU DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH
"ŒŚWIĘTO DZIECI GÓR".Festiwal "ŚŒwięta Dzieci Gór" był dla nas wspaniałym przeżyciem. Choreografię przygotowała pani Lidia Czechowska.
Zespołem, którym się opiekowaliœśmy i przyjmowaliśœmy w MYSTKOWIE, był zespół LOLA (Bośnia i Hercegowina).
Mieszkając razem w Nawojowej bardzo szybko zaprzyjaŸniliśœmy się.

Ponieważ byliœśmy gospodarzami Festiwalu, więc pierwszy koncert należał do nas i naszych przyjaciół z Bośni i Hercegowiny. Mieliśœmy tremę, ale po koncercie byliśœmy zadowoleni i z zaciekawieniem oglądaliśœmy zespół "Lola".
Ich orginalny taniec bardzo nam się podobał.

fot: Sylwester Adamczyk

Zespół Narodowego Tańca i Śpiewu "Lola". prezentował różne regiony etnograficzne Bośni i Hercegowiny. Każdy z tych układów zawierał najbardziej typowe dla danego regionu tańce, melodie, obyczaje jak również autentyczne stroje. Dzięki różnorodności prezentowanych regionów, publiczność miała okazję zapoznać się z tańcami muzułmańskich Bośniaków zamieszkujących okolice Sarajewa; z grami i zabawami Bośniaków prawosławnych z okolic góry Vlašic. Młodzi katolicy z zachodniej Hercegowiny tańczą a cappella akompaniując sobie tylko i wyłącznie śpiewem. W trakcie występu można było usłyszeć takie instrumenty jak saz, lijerica oraz bęben tapan. Kierownikiem zespołu jest Michael Perucica. H3>Więcej
E-mail
Mystkowianie.net
Sponsorzy